Kto to jest copywriter oraz czym się zajmuje copywriter?

1

Copywriter to jest osoba, wykonująca stosunkowo młody zawód, który polega na tworzeniu wszelkiego rodzaju tekstów, począwszy od reklam, przez specjalistyczne artykuły, a zakończywszy na opisie produktów do sklepów internetowych.

Kto to jest copywriter to pytanie z którym zetknął się każdy młody człowiek szukający pracy. Copywriter to jest osoba z reguły posiadająca wykształcenie dziennikarskie, ale nie jest to warunek, którego nie da się przeskoczyć. Copywriter to jest człowiek, który lubi pisać, jest w tym dobry i cechuje go tak zwane lekkie pióro. Na próżno szukać polskiego odpowiednika tego zawodu, gdyż kopiowanie tekstów nie ma nic wspólnego ze specyfiką tego zawodu.

copywriter

No więc, kim jest copywriter? Copywriter to jest przede wszystkim autor sloganów oraz haseł reklamowych, które można znaleźć w telewizji, Internecie, na bilbordach itd. Copywriter tworzy teksty, które występują w sieci (na stronach internetowych, blogach), ale nie tylko. Jego teksty czytamy na ulotkach, w gazetkach, folderach, a nawet niektóre książki są pisane przez copywriterów, którzy oczywiście nie podpisują się swoim imieniem, gdyż piszą książkę za kogoś (określani są mianem ghostwriterów). Copywriter to jest również osoba pisząca teksty zgodnie z zasadami SEO, które służą do pozycjonowania danych witryn czy też stron internetowych. Copywriter SEO tworzy teksty z użyciem konkretnych słów, bądź fraz kluczowych, które zostają zlecone przez pracodawcę (owe teksty i frazy są najczęściej wyszukiwanymi przez ludzi w wyszukiwarkach internetowych).

Podsumowując zagadnienie kto to jest copywriter, warto wspomnieć, że osoba ta pracuje jako freelancer, albo zatrudniany jest w agencji reklamowej lub PR. Copywriter to jest osoba, która ma możliwość pracy zdalnej, co oznacza pracę w dowolnych godzinach, brak szefa, przyjmowanie zleceń, które mieszczą się wśród zainteresowań copywritera, a także brak kosztów związanych z dojazdem do pracy. Copywriter to jest osoba, która pracuje słowem, dlatego niezbędna jest wprost perfekcyjna znajomość zasad ortografii, interpunkcji oraz zasad gramatyki, gdyż teksty w których występują błędy są tekstami za które nikt nie zapłaci. Copywriter to jest osoba, która może pracować na całym etacie i traktować ten zawód jako sposób na życie, albo jako hobby i pracę dorywczą w czasie studiów czy na przykład w trakcie wychowania dzieci.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

1 komentarz

  1. moja znajoma pracuje jako copywriter ale w korporacji i bardzo sobie chwali. 🙂 ja też bym wolała w biurze jak coś, bo ilek mozna w domu siedziec

Zostaw odpowiedź