Kto to jest coach oraz jakie zadania ma coach?

0

Coach to jest osoba, która potrafi zmienić życie człowieka, dzięki nakierowaniu go na właściwą drogę. Coach pomaga zrozumieć siebie, a także to co dzieje się wokół, porusza sprawy związane z życiem prywatnym oraz zawodowym, przynosi wytchnienie zbolałej duszy.

Coach to jest osoba ciesząca się niezwykłą popularnością, z każdym rokiem mamy do czynienia z jeszcze większą liczbą osób, która pragnie poznać dogłębnie ludzką psychikę, dowiedzieć się jak walczyć z niedoskonałościami oraz jak zapobiegać depresjom. Rodzi się więc pytanie kto to jest coach? Ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedz, gdyż coach to jest zarówno nauczyciel, jak i przyjaciel, mentor, a dla niektórych nawet doradca.

Zagłębiając się w myśl, kim jest coach, na pewno znajdziemy informację, że coach to jest osoba, pomagająca człowiekowi odkryć na nowo swoje oblicze, a co za tym idzie samego siebie, człowiek rozpoczyna dogłębną i głęboką analizę samego siebie, jest w stanie określić swoje możliwości, zalety, cechy itd. W trakcie treningu coach jest traktowany jako przyrząd, który pozwala człowiekowi zajrzeć w głąb siebie i znaleźć takie cechy osobowości, a także takie umiejętności o których nie miał pojęcia.

coach

Coach to jest również człowiek, który stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie w kwestii danego problemu, najbardziej istotne ku temu są odpowiednie warunki, które umożliwiają pracę dla obu stron. Coach nie podąża za utartymi stereotypami, a z reguły bazuje na swoich doświadczeniach życiowych oraz technikach, które cieszą się powszechną popularnością, jedno jest pewne, coach robi wszystko, aby pomóc osobie, która się do niego zgłasza. Coach to jest osoba, która nigdy nie narzuca własnych poglądów, rozwiązań czy też opinii, coach słucha, następnie radzi i pomaga znaleźć odpowiedz wewnątrz danej osoby.

Dobry coach nie prowadzi monologu, a słucha, zadaje pytania, prowadzi rozmowę, która prowadzi do określonych rozwiązań. Jeśli coach nie jest w stanie pomóc, kieruje daną osobę do lekarza, albo terapeuty. Na pytanie kto to jest coach, odpowiadamy, że coach to jest osoba, która motywuje ludzi do znalezienia odpowiedzi w ich samych, ale nie jest on czarodziejem, który pozbawia wszelkich zmartwień oraz smutków.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź