Co to jest szczoteczka elektryczna?

0

Szczoteczka elektryczna to jest urządzenie, które pomaga zadbać o higienę zębów. Wbudowany silniczek elektryczny wprawia w ruch jej główkę. Zwykle szczoteczka elektryczna wykonuje ruch oscylacyjno-obrotowy. To alternatywa dla szczoteczki tradycyjnej.

Co to jest szczoteczka elektryczna wie chyba każdy. Tego rodzaju urządzenia często polecają nam dentyści, gdy zauważają, że w naszych przestrzeniach międzyzębowych osadza się zbyt wiele płytki nazębnej. Skąd jednak wzięła się w ogóle szczoteczka elektryczna?

Pierwszym modelem szczoteczki tego rodzaju był Broxodent. Wynaleziono ją w Szwajcarii w 1939 roku, a za jej projekt odpowiadał doktor Philippe-Guy Woog. Wówczas przewidywano, ze posłuży ona szczególnie osobom o ograniczonej sprawności motorycznej oraz wszystkim tym, którzy miewają problemy ortodontyczne. Przez kolejne lata szczoteczki elektryczne ulegały rozmaitym zmianom, ponieważ rozwijała się także technologia. Największą popularnością cieszyły się one w Stanach Zjednoczonych, gdzie już od 1959 roku znalazły wielu wielbicieli.

szczoteczka elektryczna

Co gwarantuje szczoteczka elektryczna?

Dopóki nie kupisz własnego modelu, nie przekonasz się w pełni, co to jest szczoteczka elektryczna ani dlaczego działa tak skutecznie. Przede wszystkim, może zagwarantować użytkownikowi znacznie większą skuteczność niż dowolna szczoteczka manualna. Ruchy, które wykonuje, są bardzo szybkie i precyzyjne, a jej włosie dociera do zakamarków i szczelin, do których dojście okazuje się znacznie utrudnione. W ten sposób jest w stanie usuwać płytkę nazębną z każdego miejsca, nawet pozornie niedostępnego.

Szczoteczka elektryczna to jest produkt, dzięki któremu można zaoszczędzić siłę, jaką zwykle wkłada się w manualne mycie zębów. Sam proces czyszczenia okazuje się też znacznie szybszy. Przykłada się ją, tak samo jak tradycyjną szczoteczkę, do przednich oraz tylnych powierzchni zębowych. Należy jednak uważać, by nie dociskać główki zbyt mocno.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki elektrycznej?

Czasem wiedza na temat tego, co to jest szczoteczka elektryczna, nie wystarcza, by wybrać właściwy model. Poszczególne rodzaje szczoteczek elektrycznych różnią się między sobą kształtem i kolorem, jednak każda posiada wymienną główkę, rączkę, a także odpowiednie urządzenie do ładowania. Udogodnieniem będzie jednak na pewno zakupienie egzemplarza z timerem, dzięki któremu szczoteczka wyłączy się po upływie czasu przeznaczonego na szczotkowanie. Nieoceniony okaże się też wskaźnik nacisku – może nas przecież uchronić nawet przed ewentualnym uszkodzeniem szkliwa.

Szczoteczki elektryczne najwyższej jakości znajdziecie w sklepie internetowym HappyDental https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-elektryczne, wiodącego sprzedawcy artykułów do higieny jamy ustnej.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź