Co to jest szczoteczka soniczna?

0

Szczoteczka soniczna to jest elektryczne urządzenie, które zastępuje tradycyjną szczoteczkę do zębów. Jej działanie opiera się na ruchach wymiatająco-pulsujących. To za ich sprawą jest w pełni skuteczna, usuwa płytkę nazębną i niektóre przebarwienia.

Nie wszyscy wiedzą dokładnie, co to jest szczoteczka soniczna. To niepozorne urządzenie pojawiło się pod koniec XX wieku, a dokładniej w 1987 roku. To wtedy wykonywano pierwsze projekty tego rodzaju szczoteczek. Produkcja na masową skalę ruszyła już pięć lat później. Swoją sławę szczoteczka soniczna bez wątpienia zawdzięcza Robertowi Brockowi, będącemu amerykańskim naukowców. To on uzyskał zgodę Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, dlatego też modele te coraz więcej osób opisywało jako produkty bezpieczne, które powinny trafić do każdego domu. Obecnie szczoteczki soniczne konkurują z innymi tego typu urządzeniami i wciąż są bardzo chętnie wybierane przez użytkowników.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Aby dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie, co to jest szczoteczka soniczna, warto też dowiedzieć sie, jak ona działa. Przede wszystkim, warto podkreślić, że szczoteczka soniczna to jest jedna z „najszybszych” szczoteczek do zębów, ponieważ wykonuje w przybliżeniu około 31 000 ruchów pulsacyjnych w przeciągu zaledwie minuty. W ten sposób możliwe jest usunięcie do sześciu razy większej ilości płytki nazębnej niż przy użyciu szczoteczki manualnej. Co więcej, dzięki jej regularnemu stosowaniu, można obserwować znaczne wybielenie powierzchni zębów. Za działanie tego rodzaju szczoteczki odpowiada bateria, która zwykle pozwala na długi czas użytkowania, a przy okazji umożliwia zabranie tego sprzętu w podróż. Niewątpliwie szczoteczka soniczna to jest to urządzenie, które powinno się znaleźć w każdym domu.

co to jest szczoteczka soniczna

Co warto wiedzieć podczas wyboru szczoteczki sonicznej?

Każdy, kto wie, co to jest szczoteczka soniczna, dobrze się zastanowi, nim wybierze model, który będzie mu towarzyszył przez najbliższe lata. Przede wszystkim, powinno się zwracać uwagę na ilość wykonywanych ruchów. Im więcej dany model wykonuje ich na minutę, tym skuteczniejszy okaże się w praktyce. Warto też sięgać po szczoteczki soniczne, które posiadają kilka różnych trybów mycia zębów. Jednym z nich jest chociażby program pozwalający na bezpieczne, a zarazem delikatne mycie dziąseł niepozwalający na uszkodzenie wrażliwy struktur. W ostatniej kolejności trzeba też spojrzeć na żywotność baterii oraz sposób, w jaki się ją ładuje – to może się okazać kluczową kwestią podczas wyjazdów.

Szczoteczki soniczne wiodących, światowych producentów można nabyć w sklepie internetowym HappyDental https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-soniczne, specjalizującym się w sprzedaży najwyższej jakości artykułów do higieny jamy ustnej.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź