Kto to jest hostessa i czym zajmuje się hostessa?

0

Kiedy chcemy udzielić odpowiedzi na pytanie kto to jest hostessa, musimy zacząć od tego, co należy do głównych zadań hostessy. Przede wszystkim hostessa to jest osoba oprowadzająca gości na różnego rodzaju wydarzeniach. Celem obecności hostessy na różnego rodzaju wydarzeniach jest odpowiednie budowanie wizerunku konkretnej marki.

Czym dokładnie zajmuje się hostessa?

Hostessa to jest przede wszystkim zawód – w tej chwili bardzo dużo dziewczyn wykonuje pracę hostessy zawodowo. To dość intratna praca, zwłaszcza, jeśli lubimy wyjazdy czy też nie przeszkadza nam praca np. w weekendy. Jeśli chcemy odpowiedzieć, kto to jest hostessa, to musi być ona na takie okoliczności przygotowana. Co więcej, hostessa musi umieć odpowiednio przekonać potencjalnego klienta do marki lub produktu. Musi to jednak robić w taki sposób, aby nie było to ani nachalne ani też za mało przekonujące. Tym samym, hostessa musi odznaczać się dobrymi umiejętnościami interpersonalnymi. Wcale nie jest powiedziane, że hostessa to jest dziewczyna bez wykształcenia – wprost przeciwnie. Skończenie studiów w zakresie psychologii czy marketingu, może się okazać bardzo pomocna przy wykonywaniu zawodu, jakim jest hostessa.

kto to jest hostessa

Czy hostessa musi być ładna?

Bardzo często spotykamy się z opinią, która zakłada, że hostessa musi być „ładna”. Z jednej strony jest w tym stwierdzeniu sporo racji. Jeśli bowiem weźmiemy pod uwagę to, czym dokładnie zajmuje się hostessa, estetyka wyglądu, będzie miała dla nas znaczenie. Z drugiej zaś strony, to, czy jakąkolwiek dziewczynę uznamy za ładną czy brzydką, jest pojęciem nie tyle krzywdzącym, co bardzo subiektywnym. Ważne jest jednak to, że kiedy próbujemy określić, kim jest hostessa, nie możemy mówić o dziewczynie, która boryka się z nadwagą. Hostessa to jest zadbana dziewczyna. Chodzi przede wszystkim o to, żeby w pozytywny sposób budować wizerunek marki.

Czy praca hostessy jest opłacalna?

Jak się okazuje, jeśli hostessa jest dobra w swoim fachu, jeśli rzeczywiście jest to jej jedyne zajęcie zawodowe, to zarobki dobrej hostessy mogą osiągnąć nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak często hostessa bierze udział w różnego rodzaju eventach oraz jakie stawki godzinowe oferują jej zleceniodawcy. Bardzo ważne, jeśli chodzi o wysokość zarobków hostessy jest sam sposób zatrudnienia. Kiedy hostessę zatrudnia bezpośrednio firma, która ma zamiar pojawić się na targach czy innym evencie – wówczas stawka godzinowa hostessy jest wyższa – waha się ona od 30 do 45 zł za h. W przypadku, kiedy hostessa jest zatrudniana przez tzw. firmę zewnętrzną, stawki godzinowe są nieco niższe: szacuje się je na około 15 do 25 zł za h.

Informacje zostały zaczerpnięte ze strony Agencji Hostess Erica https://www.erica.pl, oferującej obsługę eventów, imprez i wydarzeń przez doświadczone hostessy. Erica to gwarancja profesjonalizmu i wysokiej jakości oferowanych usług.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź