Co to jest HPV?

0

Co to jest HPV. Usłyszałeś gdzieś „szczepienie HPV” ale nie masz zielonego pojęcia co to jest. Czy to coś groźnego? Czy to nas zabije czy raczej wzmocni? Czy to jest zdrowe?

Human papilloma virus czyli HPV jest to wirus brodawczaka ludzkiego. Jest to wirus, który jesteśmy w stanie przenosić drogą płciowa. HPV występuję wokoło stu różnych szczepach a większość z nich nie jest zdolna do wywołania nowotworu w tkankach ludzkich.
Obecnie mówi się, że ponad 90% raków szyjki macicy jest wywołanych przewlekłą infekcją HPV. Co to jest HPV? To wirus, który u większości kobiet nie daje żadnych objawów. Kobieta nie wie, że jest nosicielką co jest bardzo niebezpieczne. Objawami HPV są kłykciny kończyste na sromie, odbycie czy w pochwie.

Zadając sobie pytanie co to jest HPV najpierw trzeba wrócić do źródła. Przez kilka ostatnich dekad w medycynie odkryto coś przełomowego: istnieją nowotwory, których przyczyną jest infekcja wirusowa. Od początku lat osiemdziesiątych mamy co raz więcej pewnych danych naukowych, a w 2008 roku to odkrycie zostało odznaczone Nagrodą Nobla.

Co to jest HPV?HPV to wirus, który może prowadzić do zachorowań na raka prącia u mężczyzn oraz do nowotworów krtani, języka czy gardła oraz innych rzadszych nowotworów głowy czy szyi.

Jak chronić się przed HPV?

Istnieją szczepionki na HPV. Istnieją 3 ich rodzaje, z czego wszystkie działają na najbardziej onkogenne rodzaje tego wirusa. Warto dodać, że wstrzymanie kontaktów seksualnych z osobą zarażoną nie niweluje w pełni ryzyka zarażenia, gdyż zarazić możemy się również przez kontakt z chorym naskórkiem.

Odpowiednie wykrycie wirusa HPV to podstawa. By padania zostały przeprowadzone rzetelnie warto udać się do profesjonalnej kliniki medycznej. MedicHouse z Warszawy to profesjonalna firma wiodąca na Polskim rynku. W swojej ofercie mają grupę wykwalifikowanych lekarzy. Ogromnym plusem firmy MedicHouse jest fakt, że skupia w sobie lekarzy z różnych dziedzin medycznych (ginekologów,kardiologów, chirurgów itp.) Na stronie internetowej MedicHouse https://medichouse.pl/specjalista/ginekolog-warszawa/ możemy znaleźć zakładki z przydatnymi informacjami takimi jak: cennik, informacje o firmie, kontakt do lekarzy czy galeria zdjęć. Jeśli chcesz zostać obsłużonym przez profesjonalnych lekarzy to udaj się do MediHouse z Warszawy.

Szczepionki na HPV są dostępne w Polsce, należą do grupy zalecanych, nie są refundowane. Szczepionki są bardzo skuteczne. Chociaż HPV jest uważane za wirusa tylko kobiecego to pamiętajmy, że mogą też dotyczyć mężczyzn (tak jak zostało wspomniane wyżej). Szczepionki najlepiej aplikować nastoletnim dziewczynkom przed ich pierwszym współżyciem. Są one bezpieczne i wiele razy badane, podano już 270 milionów dawek.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź