Co to jest materac piankowy.

1

Co to jest materac piankowy? To pytanie często zadają sobie ci, którzy poszukują właśnie odpowiedniego materaca. Materace piankowe cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są niezwykle wygodne i komfortowe.

Co to jest materac piankowy? Otóż wielu sądzi, że to najbardziej komfortowy materac, który jest odpowiedni dla każdego! Wygodny materac do podstawa spokojnego i zdrowego snu, dlatego zdecydowanie warto zainwestować w produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Niestety wciąż zdarza się, że ludzie sypiają na zwykłych rozkładanych wersalkach lub narożnikach, jednak to nie jest dobry pomysł, ponieważ te meble zostały przeznaczone do odpoczynku w pozycji siedzącej i tylko do okazjonalnego spania. Zatem jeśli szukasz dobrego materaca, a może od dłuższego czasu zmagasz się z bezsennością związaną z niewygodnym łóżkiem, koniecznie dowiedz się, co to są materace piankowe.

Materace piankowe są wykonywane z pianki VISCO (pianki termoelastycznej, pianki leniwej, pianki z pamięcią, memory foam), która została wynaleziona w USA. Pianka leniwa ma przede wszystkim dwie główne zalety – jest termoelastyczna, czyli pod wpływem ciepła mięknie, co sprawia, że idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, oraz powolna, czyli jeśli zagłębimy w niej dłoń, powstanie wgniecenie, które dopiero po jakimś czasie powróci do pierwotnego kształtu.

Wpis przygotowany na podstawie materiałów ze strony producenta materacy piankowych Firmy ArtMedic produkującej wysokiej jakości materace piankowe https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe Materace piankowe ArtMedic to najwyższa jakość materacy za przystępną cenę.

Dzięki tym właściwościom pianki termoelastycznej materace piankowe są niezwykle wygodne i komfortowe, ponieważ idealnie dopasowują się kształtu ciała i przyjętej pozycji, nie uciskają w newralgiczne miejsca (takie jak głowa, kark i biodra), a ponadto prawidłowo stabilizują sylwetkę – są dobrym podparciem dla kręgosłupa, który cały czas utrzymuje się w pozycji prostej. Zatem co to jest materac piankowy? To materac, na którym powierzchnia podparcia ciała zwiększa się nawet o 60% w stosunku do powierzchni podparcia na zwykłym, twardym materacu. Zwiększenie powierzchni podparcia powoduje, że nacisk na każdą część podpartego ciała znacząco się zmniejsza, co sprawia, że naczynia krwionośne pozostają otwarte i krew może swobodnie przepływać, natomiast my śpimy spokojnie, bez konieczności częstych zmian pozycji.

Materac piankowy

Po wyjaśnieniu, co to są materace piankowe, warto zaznaczyć, dla kogo będą odpowiednie. Otóż tak jak wspomniano na początku, te materace są odpowiednie dla każdego, ponieważ nie ma żadnych przeciwwskazań do ich stosowania. Jednak trzeba dodać, że właśnie materace piankowe są polecane przez specjalistów w przypadku niektórych schorzeń. Świetnie sprawdzą się u osób cierpiących na nawracające bóle pleców, kręgosłupa czy inne schorzenia kostno-stawowe (przynoszą ulgę w bólu, idealnie dopasowując do naturalnych krzywizn ciała i prawidłowo podpierając sylwetkę), obłożnie chorych i starszych (nie uciskają na ciało, pozwalają swobodnie przepływać krwi, dlatego działają przeciwodleżynowo), a także tych z nadwagą (dobrze podpierają sylwetkę, nie powodując uczucia zapadnięcia). Ponadto co to jest materac piankowy powinna wiedzieć także kobieta w ciąży i wszystkie mamy, ponieważ ten materac świetnie sprawdzi się w całym okresie ciąży, a także po porodzie, przynosząc ulgę zmęczonemu ciału. Jest także odpowiedni dla dzieci, gdyż ich układ kostno-stawowy dopiero się kształtuje, a materac piankowy dobrze stabilizuje sylwetkę, zapobiegając skrzywieniom kręgosłupa i wadom postawy.

Co to jest materac piankowy? To materac niezwykle wygodny, miękki i przeznaczony dla wszystkich, którzy każdej nocy chcą spać spokojnie. Inwestycja w odpowiedni materac to inwestycja w zdrowie fizyczne i psychiczne, dlatego zdecydowanie nie warto na tym oszczędzać.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

1 komentarz

  1. Te materace są fantastyczne. Jednak cena za dobrej klasy materac piankowy jest zaporowa, na szczęście w cenie półtora tysiaca można kupić przyzwoity materac w ArtMedic. Warto zainwestować

Zostaw odpowiedź