Co to są suplementy diety?

0

Suplementy diety to są produkty, których celem jest uzupełnienie codziennej diety o niezbędne substancje odżywcze. Suplementy mają w składzie składniki odżywcze, jakich potrzebuje organizm. Suplementy diety nie mają działania leczniczego, lecz uzupełniają niedobory witamin i minerałów.

Co to są suplementy diety? Suplementy diety to są specyfiki, które mają nam pomóc w przypadku niedoboru składników odżywczych, witamin i minerałów. Trzeba wyraźnie podkreślić, że suplementy nie mają działania leczniczego, nie zawierają w składzie żadnych leczniczych substancji – to tylko produkty, które mają uzupełnić codzienną dietę.

Suplementy diety mają w składzie witaminy, minerały, zioła, przyprawy, ekstrakty roślinne, kwasy tłuszczowe, błonnik pokarmowy, a także wiele innych składników odżywczych. Co ważne, ich zawartość w dobowej dawce suplementu nie może przekraczać norm ustalonych przez GIS.

Suplement diety

Dobrej jakości suplementy diety znajdziecie tutaj: https://www.fabrykasupli.pl/. To sprawdzony sklep internetowy, gdzie dostępne są suplementy diety na dobry sen, na stawy, podnoszące libido, spalacze tłuszczu, witaminy, aminokwasy, przedtreningówki i wiele, wiele innych, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Decydując się na zakup suplementów diety przez Internet, wybierz sprawdzone i cenione miejsce. Koniecznie zajrzyj!

Kto powinien zażywać suplementy diety?

Jak wspomniano wyżej, suplementy diety to są specyfiki, których zadaniem jest uzupełnienie niedoborów witamin, minerałów i innych składników odżywczych w organizmie. Zatem powinny po nie sięgać osoby, które mają stwierdzony taki niedobór. W tym celu należy udać się do lekarza – przed postawieniem ostatecznej diagnozy zleci on wiele dodatkowych badań.

Niestety wielu ludzi diagnozuje się samodzielnie i kupuje suplementy na potęgę. Można śmiało stwierdzić, że teraz panuje na nie moda. Zażywamy suplementy diety na wszystko, mając nadzieję, że polepszą jakość naszego życia. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie – katujemy nasz żołądek i inne narządy wewnętrzne specyfikami, które tak naprawdę nie są nam potrzebne.

Niebezpieczne suplementy diety

Powszechnie panuje przekonanie, że suplementy nie mogą nam szkodzić – przecież to tylko witaminy, minerały, zioła, ekstrakty roślinne itp. skondensowane w kapsułkach, więc jaką mogą zrobić nam krzywdę? Okazuje się jednak, że całkiem dużą.

Suplementy

Suplementy diety szkodzą wówczas, gdy są spożywane w nadmiarze – w takim przypadku przyczyniają się do nieprawidłowego funkcjonowania nerek i wątroby. Co więcej, mogą okazać się niebezpieczne także wtedy, gdy zostały zakupione z niesprawdzonego źródła lub od szemranego producenta. Trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie każdy może wyprodukować i wypuścić na rynek własne suplementy, nikt tego nie kontroluje. Zatem decydując się na zakup tych specyfików z niewiadomego źródła, nie możemy mieć pewności, co tak naprawdę codziennie łykamy – to bardzo niebezpieczne!

Czy suplementy są nam w ogóle potrzebne?

Na to pytanie należy odpowiedzieć twierdząco. Suplementy diety to są produkty, których zażywanie w wielu przypadkach jest konieczne. Trzeba pamiętać, że żyjemy w czasach, w których niedobory witamin, minerałów i innych składników odżywczych to codzienność, ma na to wpływ: nieodpowiednia i źle zbilansowana dieta, brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia, używki, stres, a także ciągły pośpiech. Dlatego w wielu przypadkach przyjmowanie suplementów diety to naprawdę mądra decyzja – trzeba jednak skonsultować ją z lekarzem. O taką konsultację powinny się zatroszczyć kobiety w ciąży, alergicy, a także osoby, które przyjmują na co dzień inne leki.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź