Co to jest subskrypcja?

0

Co to jest subskrypcja? Subskrypcja, to sposób korzystania z określonych usług za które pobierana jest cykliczna opłata o określonej wysokości. Opłata ta jest pobierana z naszej karty płatniczej. Wysokość opłaty jest stała i niezmienna.

Subskrypcja, w odróżnieniu od abonamentu, umożliwia zrezygnowanie z niej w każdym, dowolnie wybranym przez nas momencie. Płatności za subskrypcje dokonywane są tylko i wyłącznie z naszej karty płatniczej – nie możemy opłacać ich przelewem czy gotówką.

Najpopularniejsze formy subskrypcji

Skoro wiemy już co to jest subskrypcja, należy odpowiedzieć sobie na kolejne pytanie, a mianowicie co możemy subskrybować? Jedną z najpopularniejszych form subskrypcji jest subskrypcja wybranego przez na kanału na portalu YouTube. Jest to także przykład darmowej subskrypcji – bo takowe też istnieją. Dzięki temu, jesteśmy w stanie śledzić na bieżąco najnowsze materiały, które pojawiają się na kanale który subskrybujemy. Inną, już płatną, formą subskrypcji jest korzystanie z różnego rodzaju serwisów streamingowych takich jak Amazon, Netflix czy Showmax. Za korzystanie z tych serwisów, pobierana jest od nas opłata z naszej karty. Wysokość takiej opłaty, zależna jest od rodzaju pakietu subskrypcyjnego, jaki wybraliśmy.

Subskrypcja przycisk

Czym różni się subskrypcja od abonamentu?

Bardzo łatwo jest pomylić co to jest subskrypcja od tego, czym jest abonament. Zasadnicza różnica pomiędzy tymi pojęciami polega na tym, że umowę abonamentową zawieramy na określony czas, a subskrypcja nie wiąże się z takimi ograniczeniami. Stąd też bierze się coraz większa popularność różnego rodzaju subskrypcji. Subskrypcja jest to niezwykle wygodna forma płatności – nie musimy pamiętać o tym, aby ją opłacić, ponieważ płatności z naszego konta są pobierane automatycznie.

W dzisiejszych czasach wiele osób ma na co dzień styczność z subskrypcjami, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego co to jest subskrypcja i jak to działa. Warto pamiętać, że tego typu usługi wiążą się z opłatami za pomocą internetu, co z kolei nierzadko pozbawia nas prawa do odstąpienia od wykonania usługi. Często, podając numer telefonu lub dane karty płatniczej na podejrzanych stronach z nagrodami lub chcąc zdobyć hasła czy kody do gier, zgadzamy się na cykliczne sms-y kosztujące krocie, właśnie w ramach bliżej nieznanej subskrypcji. Pamiętajcie więc o dokładnym czytaniu regulaminu zanim przystąpicie do danej rzeszy subskrybentów.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź