Co to jest ozonowanie pomieszczeń? Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

0

Ozonowanie pomieszczeń to jest sposób na odkażenie pomieszczenia i wszystkich sprzętów, które się w nim znajdują. Ozon eliminuje z pomieszczenia wszystkie alergeny wziewne i kontaktowe, a także brzydkie zapachy. Podczas ozonowania pomieszczenia można również rozpylić wybrany zapach.

Ozonowanie pomieszczeń to jest skuteczna metoda dezynfekcji (odkażania), deakaryzacji (usuwanie alergenów wziewnych i kontaktowych z pomieszczeń oraz dezodoryzacji (rozpylenie wybranego aromatu). Ozonowanie pomieszczeń polega na wymieszaniu ozonu z powietrzem znajdującym się w pomieszczeniu. Powietrze z ozonem sterylizuje wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu.

Ozonowanie pomieszczeń – sterylizacja

Ozonowanie to skuteczny sposób na odkażanie mieszkania, pozbycie się wirusów, bakterii, grzybów i pleśni. Podczas ozonowania pomieszczenia powietrze, które się w nim znajduje, zostaje wymieszane z ozonem gazowym, który zabija wirusy i bakterie. Po skończonej dezynfekcji całe pomieszczenie jest sterylne łącznie ze ścianami, podłogami (również dywanami znajdującymi się na podłodze), wszystkimi meblami i przedmiotami znajdującymi się w pomieszczeniu. Ozonowanie pomieszczeń jest regularnie wykonywane w szpitalach, przychodniach i laboratoriach. W czasie pandemii ozonowane są również urzędy, szkoły, sklepy, a nawet prywatne mieszkania.

Ozonowanie pomieszczenia

Ozonowanie pomieszczeń – odgrzybianie pomieszczeń

Ozonowanie pomieszczeń jest doskonałym sposobem na pozbycie się grzybów i pleśni z pomieszczeń o podwyższonej wilgotności jak kuchnia czy łazienka. Ponadto, coraz więcej osób regularnie ozonuje kuchnię w celu pozbycia się wszelkich bakterii. Ozonowanie w celu sterylizacji jest szczególnie polecane, a nawet wskazane w domach, w których są hodowane zwierzęta. Ozon w procesie spalania usuwa białka znajdujące się w moczu zwierząt oraz bakterie, które z resztek kału zwierzęcego, które pupile przynoszą do domu na łapach i sierści.

Ozonowanie mieszkania – deakaryzacja, czyli usuwanie alergenów

Ozon usuwa z pomieszczenia wszystkie alergeny wziewne i kontaktowe ze ścian, podłogi, mebli, dywanów i wszystkich sprzętów znajdujących się w pomieszczeniu. Ozonowanie pomieszczeń skutecznie usuwa roztocza i ich odchody, a nawet białko z moczu kota, który jest bardzo silnym alergenem. Regularne ozonowanie pomieszczeń jest szczególnie polecane w domach, w których mieszkają alergicy. Ozonowanie (deakaryzacja) usuwa również grzyby i pleśnie, które u wielu osób wywołują alergię, a nawet przewlekłe choroby dróg oddechowych.

Ozonowanie usuwa również z pomieszczenia alergeny chemiczne np. z płyt MDF aldehydy i ftalany, a także alergeny, które się uwalniają z farb, lakierów i klejów użytych do wykończenia wnętrz. Ozonowanie pomieszczeń w okresie letnim usuwa pyłki z drzew, kwiatów i traw, które przedostają się do domostw przez otwarte okna w okresie pylenia. Ozon usuwa wszystkie alergeny w procesie spalania, po zakończonym ozonowaniu pomieszczenie jest sterylne i wolne od wszelkich alergenów.

Ozonowanie – deodoryzacja

Ozonowanie zabija wszelkie zapachy, jest szczególnie polecane w kuchniach, żeby np. usunąć zapach z gotowania, w łazienkach, w których pachnie wilgocią lub jest inny nieprzyjemny zapach, a także usuwa zapach zwierząt, tytoniu, perfum z dywanów i mebli tapicerowanych znajdujących się w ozonowanym pomieszczeniu. W pomieszczeniach, które są ozonowane ze względu na nieprzyjemną woń, doskonałym rozwiązanie jest rozpylenie razem z ozonem wybranego aromatu.

Ozonowanie pomieszczeń mieszkanie

Jak wykonać ozonowanie pomieszczenia?

1. Posprzątaj, odkurz i wywietrz pomieszczenie
2. Odizoluj pomieszczenie.
3. Otwórz szafy, szafki, meble odsuń od ściany tak żeby zdezynfekować wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu.
4. Ustaw ozonator w jednym z narożników, strumień powietrza powinien płynąć po przekątnej pomieszczenia. W przypadku dużych powierzchni, w połowie czasu ozonowania należy przestawić ozonator do drugiego narożnika. Czynność tę należy wykonywać w specjalnej masce.
5. Ustaw ozonator na czas wskazany w instrukcji.
6. Wywietrz pomieszczenie. Do pomieszczeń, których nie można wywietrzyć, nie należy wchodzić przez co najmniej 2 godziny.

Na rynku jest duży wybór ozonatorów, jednak warto wybrać wydajny ozonator, który ozonuje pomieszczenie w około 20 min.

Ozonowanie pomieszczeń – wady i zalety

Niekwestionowaną zaletą ozonowania pomieszczeń jest dezynfekcja oraz usunięcie z pomieszczenia alergenów, grzybów, pleśni i brzydkich zapachów. Starszej generacji ozonatory wydzielają wielotlenki azotu, które mogą wywoływać silne reakcje alergiczne, oraz uszkodzić sprzęt elektroniczny i meble skórzane.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź