Co to jest liposukcja? Kto może zrobić liposukcję?

0

Co to jest lipsukcja? Liposukcja to jest jeden z najbardziej znanych zabiegów odsysania tłuszczu. Nierzadko jest to ostatnia deska ratunku, gdy żadne diety i ćwiczenia nie pomagają w osiągnięciu idealnej sylwetki.

Co to jest liposukcja?

Pytanie co to jest liposukcja to jedna z często wyszukiwanych fraz przez kobiety pragnące w szybki sposób „zrzucić” kilka kilogramów. Liposukcja to jest powszechnie stosowany zabieg odsysania tłuszczu. Charakteryzuje się przede wszystkim tym, iż tłuszcz może być odessany z różnych partii ciała. Najczęściej z brzucha, bioder, ud i ramion, aczkolwiek mogą to być również: podbródek, łydki, a nawet łokcie, kostki czy kolana.

Liposukcja – dla kogo jest ten zabieg?

Szukając informacji dotyczących tego co to jest liposukcja warto zapoznać się z wymaganiami, jakie stawiają lekarze podejmujący się wykonania zabiegu. Liposukcja nie jest bowiem dla każdego. Zabiegowi temu może poddać się osoba o doskonałym stanie zdrowia. Zakazany jest on zaś osobom chorym na cukrzycę, mającym zaburzenia krzepnięcia krwi, cierpiących na zaburzenia psychiczne, schorzenia nerek, skóry oraz – uwaga – nałogowym palaczom. Dopiero szereg badań i konsultacji pozwoli lekarzowi ocenić, czy u danego pacjenta może być wykonana liposukcja.

Operacja liposukcja

Jakie ryzyko niesie za sobą wykonanie liposukcji?

Każdy zabieg niesie ze sobą pewne ryzyko. Liposukcja to jest raczej średnio ryzykowny zabieg, niemniej jednak owo ryzyko istnieje. Czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia powikłań jest zbyt duża ilość odessanego jednorazowo tłuszczu, dlatego w przypadku usunięcia zbyt dużej ilości tkanki oraz krwi może dojść nawet do wstrząsu. W trakcie liposukcji zdarza się też uszkodzenie naczyń krwionośnych – wówczas istnieje ryzyko dostania się do krwiobiegu cząsteczek tłuszczu, co może spowodować zator tłuszczowy, który z kolei może doprowadzić do śmierci.

Nie ma co się zaś obawiać szpetnych blizn, bowiem chirurg robi bardzo niewielkie nacięcia, które wcześniej rysuje na ciele. Operacja odbywa się zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i miejscowym. Sam zabieg nie jest również długi – liposukcja trwa maksymalnie dwie godziny.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź