Co to jest audiobook oraz skąd się wziął audiobook?

0

Audiobook to jest książka mówiona, która jest czytana przez lektora. Audiobook to nagranie, które przechowywane jest na nośniku danych i może być wielokrotnie odtwarzana. Audiobook zastępuje coraz częściej tradycyjne książki.

Dla osób, które cenią tradycjonalizm zagadnienie co to jest audiobook nie będzie nic mówić. Audiobook to słowo wywodzące się z języka angielskiego, które nie doczekało się polskiego odpowiednika. Audiobook to jest książka, którą czyta lektor w specjalnie przygotowanym do tego studiu.

Co to jest audiobook? To po prostu książka, której się słucha, zamiast czytać. Audiobook zapisany zostaje przy użyciu nośnika danych, wśród których zaliczamy płyty CD, mp3, a w jeszcze parę lat temu kasety magnetofonowe. Audiobook może zostać odtworzony przy pomocy komputera, z użyciem najzwyklejszego programu do odtwarzania dźwięków, wśród których zaliczamy na przykład Real player, Winamp czy Windows media player. Audiobook to jest słuchana książka, która może zostać również zapisana na telefonie komórkowym.

audiobook

Audiobook to jest książka, która posiada wiele zalet, a najważniejszym z nich jest możliwość słuchania w każdym miejsce i o każdej porze dnia, nawet w sytuacji kiedy człowiek znajduje się w podróży czy to samochodem, pociągiem, a nawet samolotem. Audiobook może być słuchany w pracy czy szkole w momencie przerwy na coś do zjedzenia, a także w samej drodze do i z pracy czy też szkoły. Audiobook umili wakacje oraz wylegiwanie się na plaży, a także sprawdzi się przed zaśnięciem i w trakcie ćwiczeń zarówno na świeżym powietrzu, jak i tych w siłowni.

Audiobook z reguły zostaje nieco skrócony o długie opisy, które zajmują po prostu zbyt dużo czasu, ale taki krok zależy już tylko i wyłącznie od autora audiobooka. Co to jest audiobook? Audiobook to jest rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią dobrą lekturę, ale niestety nie mają czasu na czytanie, czyli osoby jednocześnie pracujące i studiujące, mamy wychowujące dzieci i jednocześnie spełniające się zawodowo i zajmujące się domem. Z audiobooków skorzystają również kierowcy i ci wszyscy, którzy nie mają czasu, aby siąść i przeczytać tradycyjną książkę.

Audiobook to jest słuchana książka, która pochodzi z Wielkiej Brytanii, większość książek, które wydawane są w tym kraju ma formę tradycyjną, a także formę audiobooka.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź