Co to jest aloes?

0

Aloes to jest roślina z rodzaju jednoliściennych sukulentów liściowych, która liczy około 500 gatunków. Aloes to jest roślina o niezwykle dobroczynnych właściwościach, wśród których można wymienić te nawilżające, kojące, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwbólowe.

Co to jest aloes? Aloes to jest roślina wyróżniająca się soczystymi liśćmi, które są pełne drogocennego miąższu będącego skarbnicą wielu cennych substancji. Jest to sukulent, czyli roślina gromadząca w swoich tkankach wodę, dlatego świetnie radzi sobie w suchym i gorącym klimacie. Jak wspomniano wyżej, aloes liczy ok. 500 gatunków, wśród których można wymienić formy krzewiaste, drzewiaste, byliny, a nawet liany. Ta roślina występuje naturalnie tam, gdzie jest ciepło i sucho, czyli w Afryce, na Madagaskarze oraz na Półwyspie Arabskim. Jej najpopularniejszy gatunek to aloes zwyczajny.

Aloes

Jeśli temat aloesu Cię zainteresował, koniecznie zajrzyj tutaj: https://forever-kosmetyki.pl/blog/aloe-vera/aloes-roslina-przyszlosci-o-wielkim-potencjale-zdrowotnym. To link do świetnego artykułu o aloesie, który kompleksowo opisuje tę roślinę, dzięki czemu dowiesz się o niej wszystkiego. Aloes to niezwykle ciekawy temat, który warto zgłębiać – koniecznie zobacz i przekonaj się, jak ciekawie można pisać o tej cudownej roślinie.

Aloes źródłem cennym substancji

Najcenniejszym elementem aloesu jest miąższ znajdujący się w jego grubych i miękkich liściach. Owy miąższ aloesowy w 96% składa się z wody, jednak pozostałe 4% to źródło wielu cennych składników o działaniu prozdrowotnym. Zatem aloes to jest roślina, która może pochwalić się zawartością takich substancji jak:
• witaminy z grypy B i C,
• sole mineralne, jak np. wapń, cynk, fosfor, żelazo, mangan, potas,
• przeciwutleniacze,
• polisacharydy,
• beta-karoten,
• kwas-foliowy,
• enzymy roślinne,
• kwasy organiczne, jak np. cytrynowy czy jabłkowy,
• kwasy tłuszczowe, jak np. arachidonowy czy kaprylowy.

Trzeba przyznać, że ilość cennych składników, których źródło stanowi ta roślina, jest naprawdę imponująca!

Właściwości aloesu

Trzeba zaznaczyć, że właściwości aloesu można podzielić na dwie grupy – otóż aloes świetnie działa zarówno na nasze zewnętrze, czyli skórę i włosy, jak i wnętrze. Zatem to jest niezwykle cenna roślina, która pomaga w przypadku wielu schorzeń.

Aloes wykazuje silne działanie nawilżające i kojące, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku suchej, poparzonej czy uszkodzonej skóry, a nawet w bardziej drastycznych przypadkach jak owrzodzenia czy odleżyny – dobrze nawilża, koi i regeneruje skórę, łagodzi jej ból i przyspiesza gojenie. Ponadto doskonale nawilża i pielęgnuje także włosy, odbudowując je, zapobiegając ich wypadaniu i przyspieszając wzrost poprzez wzmocnienie cebulek.

Co to jest aloes?

Co więcej, aloes to jest roślina, która wspomaga pracę układu trawiennego – zapobiega zaparciom, wspiera pracę jelit i przyspiesza metabolizm. Działa także przeciwzapalnie i przeciwbólowo, dlatego zaleca się go przy nerwobólach i reumatyzmie. Ponadto wspiera pracę układu odpornościowego i pomaga obniżyć poziom cukru we krwi. Warto też dodać, że aloes wzmaga produkcję żółci, dlatego stosuje się go także wspomagająco przy zaburzeniach wątroby, a ponadto jest w stanie złagodzić objawy łagodnej i średnio nasilonej łuszczycy. Dobrze sprawdza się też w przypadku ukąszeń i użądleń owadów, łagodząc ból i kojąc podrażnione miejsce.

Jak widać, aloes to jest niezwykle cenna roślina, która może kompleksowo zadbać o cały organizm człowieka. Znano ją już w starożytności – już wówczas ludzie znali i wykorzystywali prozdrowotne właściwości aloesu. Obecnie wykorzystuje się go zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce – znajduje się w składzie wielu maści, kremów czy szamponów do włosów. Co więcej, aloes wykorzystuje się także w przemyśle spożywczym – w tym przypadku najpopularniejszy jest aloes do picia.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź