Co to jest tatuaż oraz jak odpowiednio pielęgnować świeży tatuaż?

0

Tatuaż to jest stała ozdoba ciała, która powstaje dzięki specjalnej igle. Tatuaż to widoczny na ciele znak, wykonywany przy użyciu niezmywalnego tuszu, wnikającego głęboko w skórę.

W dzisiejszych czasach nie trzeba długo opisywać co to jest tatuaż, gdyż zdobienie ciała stanowi domenę dwudziestego pierwszego wieku. Jednakże tatuaż to nie tylko piękne wzory widoczne gołym okiem.

Tatuaż to jest ryzykowne, a także bardzo drogie i bolesne hobby. Dlaczego ryzykowne? Tatuaż wymaga użycia igieł, które wnikają głęboko pod skórę, zawsze istnieje szansa na zarażenie się chorobą, albo osłabienie odporności i nabycie infekcji. Wśród częstych chorób wyliczamy chociażby choroby na tle wirusowym oraz grzybiczym, posocznica, żółtaczka, HIV, a nawet łuszczycę.

Tatuaż to jest bardzo droga inwestycja, gdyż ceny za malutki wzorek rozpoczynają się od 200 złotych, chodzi oczywiście o renomowane salony, które każda osoba chcąca ozdobić swojego ciała powinna wybrać.

Co to jest tatuaż? Tatuaż to jest bolesne zamiłowanie, gdyż igła z tuszem musi wejść odpowiednio głęboko w ciało, aby tusz nie rozmazywał się, ani zanikał. Już w trakcie tatuowania pojawia się duża opuchlizna na ciele, a po skończonej sesji przybiera ona na mocy.

co to jest tatuaz

Dzisiejsze tatuaże są piękne, kolorowe, a nawet przyjmują formę 3D. Najstarszy odkryty tatuaż ma ponad 4000 lat, a znaleziono go na ciele egipskiej mumii. Dawne tatuaże powstały przy pomocy cierni, ostrych kamieni i soku z jagód, a nawet barwników roślinnych, praktykę tą stosowali na przykład Indianie czy Celtowie.

Więc co to jest tatuaż? Tatuaż to ozdoba na całe życie, która może wzbudzać zachwyt, musi być jednak wykonany w godnym zaufania salonie, w którym czystość gra główną rolę, stąd niebezpieczeństwo zachorowania na jakąkolwiek chorobę jest znikome. Warto pamiętać, że tatuaż wykonany pod wpływem alkoholu, albo u niepewnej osoby nie jest dobrym pomysłem, którego skutki uboczne mogą być bardzo bolesne.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź