Co to jest szczoteczka ultradźwiękowa?

0

Co to jest szczoteczka ultradźwiękowa? Szczoteczka ultradźwiękowa jest to urządzenie, które do mycia zębów wykorzystuje fale ultradźwiękowe, gwarantując dbałość o higienę jamy ustnej. Ma ona zarówno właściwości antybakteryjne oraz terapeutyczne.

Warto wiedzieć, co to jest szczoteczka ultradźwiękowa. Obecnie nie cieszą się one jeszcze tak dużą popularnością, a wielu nie decyduje się na ich zakup, ponieważ nie wiedzą, z czym tak dokładnie mają do czynienia. Czemu w ogóle ktoś zdecydował się na wykorzystanie technologii ultradźwiękowej do czyszczenia zębów?

Jak działa szczoteczka ultradźwiękowa?

Otóż ultradźwięki, jako jedne z najdelikatniejszych fal dźwiękowych, których człowiek nie jest w stanie usłyszeć, od wielu lat wykorzystuje się w medycynie. Ich częstotliwość przekracza 20 000 Hz. Tak na przykład pomagają one przy gojeniu się skóry, a także w przypadku rozmaitych złamań.

Szczoteczka ultradźwiękowa jest w stanie zapewnić bardzo dobre rezultaty przy regularnym myciu zębów, a ponadto okazuje się bardzo delikatna dla dziąseł. Fala ultradźwiękowa jest tak wysoce skuteczna, ponieważ wcale nie kończy się w miejscu wierzchołka główki danej szczoteczki – często wychodzi wysoko ponad włosie, dlatego też użytkownik jest w stanie pozbyć się płytki nazębnej z najbardziej niedostępnych miejsc w jamie ustnej. Szczoteczka ultradźwiękowa jest jednym z najskuteczniejszych urządzeń, jakie możemy używać podczas pielęgnacji zębów – o wiele bardziej skuteczna niż standardowe szczoteczki lub szczoteczki elektryczne.

Szczoteczka do zębów

Zalety szczoteczki ultradźwiękowej.

Kiedy wiemy już, co to jest szczoteczka ultradźwiękowa, warto też poznać jej największe zalety. Pierwszym, wymienionym już wcześniej plusem szczoteczki tego typu, jest jej delikatność, dzięki czemu nie doprowadza do ścierania szkliwa czy podrażniania dziąseł. Jako jedyna ze szczoteczek, posiada również właściwości antybakteryjne. Fale ultradźwiękowe powodują rozerwania łańcuchów bakterii, które namnażają się w płytce nazębnej, a wówczas stają się one zupełnie niegroźne. Co więcej, dzięki takiemu działaniu, szczoteczka ultradźwiękowa zapobiega także ponownemu pojawieniu się płytki nazębnej.

Nie ulega wątpliwości, ze szczoteczka ultradźwiękowa jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi w walce z płytką nazębną. Aby umyć zęby, nie trzeba nawet wykonywać energicznych ruchów. Wystarczy delikatnie przesuwać główką po powierzchni zębów, a fale ultradźwiękowe zajmą się zlokalizowanymi tam zanieczyszczeniami.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź