Co to jest street workout. Jak ćwiczyć na urządzeniach Street Wokout

0

Jesteście ciekawi co to jest street workout? W skrócie street workout jest to trening odbywający się na ulicy. Owa aktywność odbywa się przy pomocy elementów zabudowy miejskiej, albo ma miejsce w przygotowanych do tego parkach.

Street workout korzysta z elementów zabudowy, a czasem ma miejsce w parkach, które zostały zbudowane specjalnie pod tą aktywność fizyczną. Sport ten opiera się przede wszystkim na kalistenice.

Mimo, że sport ten jest bardzo popularny, wciąż pojawiają się pytania co to jest street workout i jakie ćwiczenia zaliczają się do tej dyscypliny. W skład najpopularniejszych ćwiczeń zaliczamy brzuszki, podciągania, wykroki, pompki, czy na przykład przysiady. Jest to trening który może wykonywać każdy, nie ma co do niego przeszkód zarówno pod względem wieku, jak i płci, uwarunkowań fizycznych, czy też możliwości. Street workout to jest aktywność fizyczna opierająca się na korzystaniu z elementów infrastruktury, a więc nie generuje żadnych kosztów, następnie służy integracji oraz wymianie informacji między ćwiczącymi, a przede wszystkim street workout to trening pozwalający zrzucić zbędne kilogramy oraz wyrzeźbić mięśnie w całym ciele.

Warto wiedzieć, co to jest street workout, gdyż sport ten cieszy się ogromną popularnością od 2008 roku, kiedy to media społecznościowe zaczęły coraz częściej wspominać o tym rodzaju sportu. Na pytanie co to jest street workout znajdziemy wiele odpowiedzi, jednakże warto zaznaczyć, że jest to trening, który możliwy jest dzięki ławce w parku, drzewie, a przede wszystkim ziemi na której stoimy. W dzisiejszych czasach każde większe miasto jest w posiadaniu specjalnego placu do street workout, dzięki temu staje się on jeszcze bardziej popularny.

Street workout to jest aktywność fizyczna dla każdego, może być on przeprowadzany zarówno w domu, na podwórku, jak i na siłowni, niezbędny jest tylko niewielki kawałek ziemi i kilka elementów na których będzie można się podnosić. Podsumowując nasze rozważania na temat tego co to jest street workout, odpowiadamy: to jeden z najtańszych, a także najbardziej efektywnych treningów świata.

Artykuł powstał dzięki informacjom ze strony Firmy FitPark, wiodącego producenta urządzeń street workout Firmy Fitpark. Fitpark posiada w ofercie urządzenia Street Workout zarówno pojedyncze przyrządy i zestawy, ułatwiające sam trening street workout oraz rozciąganie po treningu, posiadające niezbędne certyfikaty. W końcu bezpieczeństwo w treningu street workout to kwestia, o której nie można zapomnieć.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź