Co to jest skrzyp polny? Właściwości skrzypu polnego.

0

Skrzyp polny to roślina, która rośnie w Polsce dziko. Często można spotkać ją na łąkach, przydrożach, polach czy kartofliskach. Warto wiedzieć co to jest skrzyp polny oraz poznać jego właściwości.

Skrzyp polny ma doskonałe właściwości lecznicze, dzięki czemu roślina znalazła zastosowanie w medycynie. Skrzyp pozytywnie wpływa także na włosy, skórę i paznokcie. Wciąż wielu osobom nie jest znana definicja skrzypu polnego. Myślą, że jest to popularny chwast, który rośnie praktycznie wszędzie. Jednakże właściwości skrzypu polnego są znane i cenione przez naukowców od bardzo dawna.

Co to jest skrzyp polny i jakie ma właściwości?

Skrzyp polny to roślina lecznicza, najczęściej jest stosowana, aby uzyskać piękne i mocne włosy. Jest to możliwe dzięki krzemowi. Świetnie działa również na nasze paznokcie, które przy regularnym spożywaniu skrzypu przestają się łamać i nie rozdwajają się. Także skóra znacznie wolniej się starzeje.

Właściwości skrzypu polnego sprawiają, że może on pełnić rolę leku przeciwbólowego. Skrzyp polny jest bardzo pomocny w walce z obfitymi miesiączkami. Okazuje się, że nie zawsze trzeba sięgać po silne leki przeciwbólowe, które zawsze niosą ze sobą ryzyko powikłań.

Skrzyp polny

Co to jest skrzyp polny i skąd wzięła się jego popularność? Skrzyp polny jest także od lat stosowany w przypadku oparzeń i innych uszkodzeń skóry. Wykonywanie okładów z rośliny pozwala skórze szybciej się zregenerować. Preparaty ze skrzypem są również polecane osobom mającym cerę naczynkową. Skrzyp polny znacznie wzmocni naczynka, przez co ryzyko ich pękania będzie znacznie mniejsze.

Roślina jest też pomocna w walce z nadmierną potliwością stóp. Dzięki piciu naparów ze skrzypu nadmiar potu będzie wydalany wraz z moczem, dlatego należy spodziewać się nieco częstszych wizyt w toalecie.

Niegdyś ludzie często sięgali po skrzyp polny, gdy mieli problemy z drogami moczowymi. Zawarte w nim flawonoidy zwiększają objętość moczu. Do tego działa on lekko rozkurczowo na drogi moczowe. Dobrze jest go pić w przypadku kamicy moczowej bądź skazie moczanowej. Jak widać właściwości skrzypu polnego są bardzo szerokie, dlatego warto go stosować jako zdrowy zamiennik popularnych leków.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź