Co to jest router wi-fi?

0

Na pytanie co to jest router wi-fi, odpowiedź może być tylko jedna: router wi-fi to jest urządzenie, dzięki któremu możemy korzystać z dostępu do Sieci, bez konieczności podłączania komputera za pomocą kabla do Internetu.

Router wi-fi może być zarówno bezprzewodowy, jak również taki, który wymaga podłączenia do prądu. To, co jest jednak spójne dla każdego routera wi-fi, to fakt, że od czasu do czasu musi on zostać naładowany. Skoro wiemy już co to jest router wi-fi, pozostaje pytanie: czy router wi-fi jest potrzebny tylko i wyłącznie do Internetu stacjonarnego?

Po co nam router wi-fi?

Routery wi-fi, są obecnie wymagane zarówno jeśli chodzi o podłączenie naszego komputera do Sieci mobilnej, jak i stacjonarnej. Bezprzewodowy router wi-fi sprzedawany jest tylko i wyłącznie wtedy, kiedy mowa o zakupie Internetu mobilnego. Niestety, jeśli mówimy o zakupie Internetu stacjonarnego, z reguły wymagany jest zakup routera, który wymaga bezpośredniego podłączenia do prądu. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku, router wi-fi pozwala nam na podłączenie do Sieci wielu urządzeń, w tym także telefonów, tabletów czy też czytników e-booków.

Router

Możliwości połączenia z siecią.

Zależnie od tego, czy mówimy o Internecie mobilnym, czy też stacjonarnym, tak też należy rozpatrywać możliwości połączenia się z Siecią. Z reguły jednak jest tak, że jeśli rzeczywiście chcemy korzystać z dostępu do sieci, wymagane jest podłączenie naszego urządzenia do routera wi-fi. Nie ma innej możliwości jeśli chodzi o skorzystanie z dostępu do Sieci, jeśli jedynym źródłem z którego możemy czerpać dostęp do Internetu jest router wi-fi. Ciekawostką jest jednak to, ze najnowsze modele telefonów oraz tabletów także mogą pełnić funkcje bezprzewodowych routerów wi-fi. Wystarczy jedynie zmienić ich ustawienia, co jest bardzo proste do zrobienia. Jeśli zatem chcemy komuś udostępnić naszą Sieć, możemy to zrobić bezpośrednio za pomocą routera wi-fi, jak również – za pomocą innego urządzenia, które taki dostęp do Sieci posiada.

Wiedząc co to jest router wi-fi i umiejąc z niego korzystać możemy w znacznym stopniu ułatwić nasze życie. Pakiety danych oferowane obecnie przez sieci komórkowe są nierzadko bardzo atrakcyjne, jednak korzystanie przez kilka osób jednocześnie z jednego pakietu udostępnionego za pomocą telefonu komórkowego rozładuje go w kilkanaście minut. Warto więc, planując korzystanie z Sieci w większych ilościach, zaopatrzyć się w router wi-fi usprawniający naszą pracę.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź