Co to jest poszetka i jak ją nosić?

0

Poszetka to niewielkich rozmiarów chusteczka ozdobna, którą wkłada się do mieszczącej się na piersi kieszonki w marynarce. Poszetka zazwyczaj jest uszyta z wysokiej jakości materiałów – najczęściej jedwabiu, rzadziej z bawełny lub lnu.

Poszetka to materiałowa chusteczka, która jest noszona w specjalnie do tego przeznaczonej kieszonce, która znajduje się w górnej części marynarki. Niektórzy nie wiedzą dokładnie co to jest poszetka i mylnie myślą, że wkłada się ją do butonierki, która w rzeczywistości przeznaczona jest na kwiatek bądź niewielki bukiecik.

Poszetka to znaczący element wieńczący stylizację eleganckiego mężczyzny, pozwalający oddać jego charakter i styl. Nie powinna być jednak zbyt wyeksponowana – ma dopełniać strój – a nie dominować. Odpowiednio dobrana nadaje się do eleganckiej i codziennej stylizacji.

Jak nosić poszetkę?

Poszetka może być noszona na kilka sposobów – klasycznie (w kształcie prostokąta), z wyeksponowanym rogiem (trójkątna), z wyeksponowanymi dwoma lub trzeba rogami oraz puff (półokrągła). Najpopularniejszy wśród panów jest drugi sposób. W sklepach jest dostępna także poszetka „złożona na stałe”, a więc już ułożona i przypięta do niewielkiego kartonika lub sztywnego materiału.

Garnitur poszetka

Osoby, które nie wiedzą co to jest poszetka, często nie są świadome w jaki sposób ją dobrać. Poszetka może być noszona na dwóch zasadach: kontrastów i podobieństw. W pierwszym przypadku można postawić na zupełnie różne warianty kolorystyczne. Na taką ekstrawagancję mogą zdecydować się tylko osoby znające się na modzie i mające wyczucie stylu. Stawiając na podobieństwa można dobrać krawat np. niebieski jednolity, a poszetkę w odcieniu błękitu w duże grochy.

Najpopularniejsza jest jednak biała, klasyczna poszetka, która pasuje do każdej eleganckiej i oficjalnej stylizacji. Dość często, nawet w modzie, klasyka broni się sama. Biała poszetka to też dobra propozycja dla mężczyzn, którzy dopiero poznają się z tym elementem garderoby i mają świadomość, że poszetka to ważny dodatek, który może zarówno podkreślić, ale i ośmieszyć noszącego ją mężczyznę, pokazując brak wiedzy odnośnie modowych trendów i zasad.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź