Co to jest peeling oraz jakie są zalety używania peelingu?

0

Peeling to jest zabieg polegający na złuszczaniu naskórka. Peeling znalazł szerokie zastosowanie w dermatologii oraz kosmetologii. Celem peelingu jest młodzieńczy wygląd oraz jędrna skóra.

Co to jest peeling? Peeling to jest zabieg, który może być wykonany zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Jego specyfiką jest usuwanie starego, obumarłego naskórka skóry, w którego miejsce powstaną nowe komórki. Tylko i wyłącznie regularne zabiegi peelingu przyniosą pożądane efekty, jakimi jest jędrna skóra oraz młodszy i promienny wygląd skóry twarzy oraz ciała.

Odpowiedź na pytanie co to jest peeling obejmuje również zalety używania peelingu. Peeling to jest pożegnanie się z zaskórnikami, a także innymi problematycznymi zmianami skóry. Peeling otwiera pory, który w ten sposób przygotowane lepiej chłoną krem czy też balsam, co zapewnia im skuteczniejsze działanie. Peeling to także zdecydowanie szybsza produkcja nowych komórek, dzięki czemu skórze ubywa lat, opalenizna lepiej się prezentuje, a człowiek po prostu korzystnie wygląda.

co to peeling

Peeling występuje w kilku różnych postaciach, wyróżniamy wśród nich: peeling mechaniczny (inaczej określany jako ziarnisty), peeling enzymatyczny oraz peeling kwasami owocowymi. Każdy rodzaj peelingu należy jednak wykonać tak samo.

Pierwszą czynność stanowi dokładne oczyszczenie skóry ( głównie chodzi o pozbycie się makijażu), następnym krokiem jest zmoczenie skóry oraz nałożenie peelingu. Masaż przy pomocy peelingu należy wykonywać przez kilka minut, najlepiej zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie dokładnie zmyć i wklepać preparat, który jest zwykle stosowany do konkretnej partii ciała.

Odpowiadając na pytanie co to jest peeling, warto zaznaczyć, że peeling to jest zabieg, który może podrażnić niektóre partie ciała (przede wszystkim okolice biustu, dekolt oraz brzuch), dla osób z bardzo wrażliwą skórą polecana jest konsultacja ze specjalistą, a najlepiej wykonanie zabiegu w salonie kosmetycznym. Peeling powinien być wykonywany 2-3 razy każdego tygodnia, ale ten domowy nie zastąpi wizyty u kosmetyczki, która wykorzystuje znacznie silniejsze peelingi, które wnikają w głębsze partie skóry.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź