Co to jest miód? Jak działa miód?

0

Co to jest miód? W skrócie miód to jest produkt spożywczy o bardzo słodkim smaku. Powstaje z nektaru kwiatowego roślin, a za jego produkcję odpowiadają pszczoły właściwe. Miód wykazuje również szereg przyjaznych naszemu zdrowiu właściwości.

Co to jest miód?

Na pytanie co to jest miód z pewnością odpowie każda gospodyni domowa oraz każdy kucharz – zarówno amator, jak i ten profesjonalny. Zagadnienie co to jest miód można zacząć od ogólnego stwierdzenia, że jest to słodki produkt, niemalże napój, za którego produkcję odpowiadają pszczoły. Miód pszczeli powstaje dzięki przetworzeniu nektaru kwiatowego występującego u roślin miododajnych, choć czasem do produkcji miodu używany jest też sok wytwarzany przez liście drzew iglastych. Miód to jest produkt, który może przyjmować różnorodną konsystencję – czasem jest płynny jak napój, a czasem skrystalizowany. Miód naturalny różni się także kolorem, od jasno żółtego do niemalże brązowego.

Miód

Jak działa miód?

Z czego składa się miód? Miód to jest mieszanka głównie cukrów prostych – w skład których wchodzi zarówno glukoza, jak i fruktoza. To właśnie dzięki owym cukrom miód charakteryzuje się dużą kaloryczności (około 330 kcal na 100 g). Warto wiedzieć, że miód wykazuje szereg pozytywnych dla naszego zdrowia i wyglądu właściwości. Miód wzmacnia serce, koi nerwy, działa antybakteryjnie i przyspiesza regenerację naskórka. Odżywcze i nawilżające działanie miodu dla naszej skóry doceniają producenci kosmetyków, chętnie włączając go do składu swoich produktów. Co więcej, cukier znajdujący się w miodzie pszczelim trafia wprost do krwi człowieka, a następnie może przemienić się w energię, albo zostać odłożony w wątrobie.

Należy jednak pamiętać, że miód to jest produkt, który pod żadnym pozorem nie powinien być podawany dzieciom poniżej jednego roku życia, gdyż jest w stanie zagrozić ich zdrowiu, a nawet życiu.

Miód powstaje dzięki ciężkiej pracy pszczół, które muszą usiąść na kwiatkach bądź też liściach aż 4 miliony razy, aby powstał 1 kg miodu. Każda z pszczół przez całe swoje życie produkuje tylko 1 łyżeczkę miodu.
Szereg przyjaznych dla naszego zdrowia właściwości miodu, a przede wszystkim jego słodki, pyszny smak to wystarczające powody przemawiające za regularnym spożywaniem pysznego napoju. Smacznego!

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź