Co to jest chemex?

0

Co to jest chemex? Urządzenie to, służące do zaparzania kawy, przypomina wyglądem dzbanek. Chemex, podobnie jak aeropress, nie wymaga podłączenia do prądu.

Chemex jest urządzeniem, które służy do zaparzania kawy metodami alternatywnymi. Jego pojemność waha się od 0,5 l do nawet 1,5 l. Do jej zaparzenia potrzebne nam będą przeznaczone specjalnie do chemexa filtry. Filtry te może zakupić w wielu renomowanych sklepach z kawą – zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Powinny charakteryzować się odpowiednim rozmiarem, jak również przepustowością, która pozwoli na właściwe zaparzenie kawy właśnie za pomocą chemexa. Niestety, filtry, które są przeznaczone do parzenia kawy za pomocą chemexa, są dość drogie w porównaniu do tych tradycyjnych, wykorzystywanych do zaparzenia kawy w tradycyjnym ekspresie.

Jak zaparzyć kawę w chemexie?

Chemex jest urządzeniem bardzo łatwym w obsłudze, dlatego też sam sposób parzenia kawy za pomocą chemexa jest niezwykle prosty. Rozpoczynamy od umieszczenia w urządzeniu filtra i przelania go delikatnie gorącą wodą. Dopiero wtedy wsypujemy kawę w odpowiedniej ilości. Następnie, okrężnymi ruchami, zalewamy ją gorącą wodą. Kawa zacznie spływać do chemexa powoli, stąd też czas potrzebny na jej zaparzenie może być dość długi.

Chemex dom

Gdzie kupić chemex i ile on kosztuje?

Wiedząc już co to jest chemex warto zorientować się gdzie możemy kupić urządzenie oraz ile za nie zapłacimy. Chemex, choć jest niezwykle atrakcyjnym urządzeniem, szczególnie, jeśli lubimy kawę zaparzaną metodami alternatywnymi, jest też niestety bardzo drogi. Jego cena oscyluje w granicach 200 do nawet 400 zł – zależnie od pojemności oraz firmy. Nie bez znaczenia jest też miejsce zakupu chemexa. Zdecydowanie tańszy urządzenie dostaniemy, jeśli zdecydujemy się na jego zakup w renomowanych sklepach internetowych. Jeśli jednak ponad wszystko lubimy pić kawę zaparzaną metodami alternatywnymi, powinniśmy rozważyć zakup chemexa.

Ikona desingu użytkowego.

Chemex, poza jego oczywistym przeznaczeniem jako zaparzacz do kawy, stanowi ikonę designu użytkowego. Jego niecodzienny wygląd stylizowany na dzbanek pozwala zarówno na zaparzanie kawy, jak i eleganckie przechowywanie czy podanie gotowego napoju. Właśnie z uwagi na ten niezwykle efektowny design chemex stanowi jeden z eksponatów m.in. Nowojorskiego Muzeum Sztuki nowoczesnej.

Szukając niecodziennego zaparzacza do kawy warto zorientować się co to jest chemex oraz jak urządzenie wygląda. To właśnie łatwość parzenia w nim kawy oraz jego nietuzinkowy, elegancki wygląd stanowią największe plusy chemexa.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź