Co to jest cellulit. Jakie są przyczyny cellulitu?

1

Cellulit to jest przykra dolegliwość, objawiająca się marszczącą, grudkowatą, a także włóknistą skórą. Cellulit nazywany jest pomarańczową skórką i jest ściśle związany z tłuszczem, który gromadzi się intensywnie w organizmie dotkniętym nadwagą.

Dla osób, które pragną zachować nienaganną figurę nie trzeba przedstawiać co to jest cellulit. Cellulit to jest nierówna skóra, która przybiera pomarszczony, pomarańczowy kolor. Cellulit występuje najczęściej w okolicach brzucha, ud, a także piersi, czyli w najbardziej problematycznych obszarach kobiecego ciała. Walka z celullitem nie jest łatwa, a im większa ilość cellulitu, tym ciężej jest się go pozbyć. Cellulit to jest dolegliwość na którą cierpią przede wszystkim osoby ze zdecydowaną nadwagą, jednakże nie jest to reguła. Cellulit dotyka również szczupłe osoby, które jednakże prowadzą siedzący tryb życia, nie uprawiają sportu i spożywają posiłki nasycone tłuszczem.

cellulit

Cellulit to powiększone komórki tłuszczo nowe, nazywane adypocytami, to właśnie zwiększająca się objętość tych komórek odpowiada za uciskanie naczyń krwionośnych oraz limfatycznych, które występują bezpośrednio przy adypocytach. Mamy więc do czynienia ze znacznie gorszym krążeniem, słabszą przemianą materii występującą w komórkach, tlen nie jest dostarczany w odpowiednich ilościach, a toksyny zostają na dłużej w organizmie ludzkim. Na pytanie co to jest cellulit można odpowiedzieć, iż cellulit to toksyny, a także woda, które gromadzą się w tkankach, a organizm nie jest w stanie ich wydalić.

Cellulit to jest dolegliwość powstająca przez siedzący tryb życia, a także brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Za cellulit odpowiada także zła dieta, w której dominują zarówno cukry, jak i sole. Cellulit to również niedobór progesteronu, a nadmiar estrogenów w organizmie. Cellulit może objawiać problemy z krążeniem, bywa wywoływany bardzo dopasowanymi ubraniami, a także występuje u nałogowych palaczy.

Dla osób, które chcą dowiedzieć się co to jest cellulit oraz walczyć z nim odpowiadamy, aby zacząć od wykonywania ćwiczeń określanych mianem cardio, polegających na zmiennym wysiłku, brać ciepło-zimne prysznice, masować miejsca dotknięte cellulitem, a także zdrowo się odżywiać.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

1 komentarz

Zostaw odpowiedź