Co to jest botoks oraz jakie przeciwwskazania ma botoks?

0

Botoks to jest zabieg, który ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, neurologii, a także dermatologii. Zabieg z użyciem botoksu musi być wykonywany przez lekarza.

Botoks to jest trucizna białkowa, której pełna nazwa brzmi toksyna botulinowa A, a bardziej popularne określenie to jad kiełbasiany znalazła swoje zastosowanie w kilku dziedzinach nauki. W dużych ilościach oraz niepowołanych rękach może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Aby odpowiedzieć na pytanie co to jest botoks, należy zaznajomić się z jego specyfiką działania jaką jest blokowanie przewodzenia impulsów nerwowych, które odpowiedzialne są za skurcze mięśni każdej twarzy. Botoks zatrzymuje pracę mięśni, co za tym idzie, rozluźniają się one i nie pojawiają się nowe zmarszczki. Obszary wstrzykiwania botoksu nie są przypadkowe, gdyż mimo częściowego paraliżu, pacjent cały czas jest w stanie normalnie funkcjonować (poruszać twarzą).

Botoks najczęściej spotykany jest przy zabiegach wypełniania zmarszczek. Botoks wykorzystywany jest do wygładzenia zmarszczek mimicznych w okolicach oczu (chociażby kurzych łapek), zmarszczek między brwiami oraz tych na czole. Botoks ma również zastosowanie w spłycaniu zmarszczek nad górną wargą (określanych jako zmarszczki palacza), a także podnoszenia kącików ust oraz wygładzania zmarszczek na szyi. Po zabiegu przy użyciu botoksu możliwe jest lekkie nabrzmienie w okolicach, które były nakłuwane, ale opuchlizna zejdzie po kilka dniach. Można przykładać zimne kompresy, który przynoszą ulgę oraz zmniejszają obrzęk.

co to jest botoks

Co to jest botoks w neurologii? Botoks wykorzystywany jest w walce z nadmierną potliwością. Po konsultacji z lekarzem oraz wykonaniu specjalnego tekstu, a także odpowiednim przygotowaniu, pacjent poddawany jest 30 minutowemu zabiegowi. Botoks wstrzykiwany jest przy pomocy cienkiej igły, zabieg jest z reguły bezbolesny, ale jak wiadomo każdy człowiek posiada inny próg bólu.

Należy pamiętać, że botoks to jest silna oraz niebezpieczna substancja, która w rękach specjalisty spłyci zmarszczki i przyczyni się do polepszenia wyglądu, jednakże u osoby bez odpowiedniego doświadczenia może wywołać więcej szkód niż pożytku. Botoks utrzymuje się przez kilka miesięcy, z reguły między 3 a 6, a po upływie tego czasu, w organizmie człowieka nie pozostaje ani ślad substancji, stąd konieczność kolejnego zabiegu.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź