Co to jest blik oraz jak korzystać z blika?

0

Blik to jest metoda płatności z wykorzystaniem telefonu komórkowego, która weszła w życie w 2015 roku. Blik jest płatnością działająca w oparciu o aplikację mobilną, której specyfiką jest wysyłanie kodów jednorazowego użytku.

Pytanie co to jest blik jest coraz częściej słyszane na ulicach miast. Blik jest to nowo opracowany system płatności w Polsce, który został wprowadzony w 2015 roku. Blik to jest płatność, która nie wymaga gotówki, ani karty płatniczej, gdyż transakcja ma miejsce dzięki telefonowi komórkowemu, a dokładnie aplikacji pobranej na telefon.

Blik to jest system, który powstał dzięki spółce Polski Standard Płatności. Co to jest blik? Blik to jest projekt, w którego skład zaliczamy aż 9 banków: Alior Bank, Bank Millenium, Bank Zachodni WBK, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, Orange Finanse, PKO Bank Polski (z Inteligo), a także T-Mobile Usługi Bankowe. Blik obsługiwany jest dzięki Krajowej Izbie Rozliczeniowej.

Blik to jest zbiór szeroko rozwiniętych funkcji, wśród których zaliczamy możliwość uiszczenia zapłaty w punktach naziemnych, płatności internetowe, wypłaty pieniędzy z bankomatu, czeki BLIK, a także przelewy na telefon.

co to jest blik

Blik może zostać wykorzystany w sklepach, które są wzbogacone w terminale POS, płatność polega na wpisaniu 6 cyfrowego kodu, który ważny jest tylko przez 2 minuty, kwota do zapłaty nie może przekraczać 50 zł, gdyż wtedy konieczne jest zalogowanie się do aplikacji.

Blik to jest metoda, która opłaci zakupy w Internecie, a zasada jest ta sama co płacenie w sklepie stacjonarnym, w wyborze metody płatności, należy wpisać wygenerowany kod, co jest znaczną oszczędnością czasu w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Dla osób, które do tej pory nie wiedziały co to jest blik, przybliżyliśmy tą jakże szybką i skuteczną metodę płatności, która może zastąpić używanie gotówki oraz karty, a wymaga jedynie obecności telefonu komórkowego, koniec z uciążliwym noszeniem portfela.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź