Co to jest aplikacja?

0

Co to jest aplikacja? To pytanie wydaje się proste, ale tylko z pozoru. Większość z nas ma do czynienia z aplikacjami na co dzień, ale niewielu potrafi wyjaśnić czym tak właściwie jest aplikacja.

Chcecie wiedzieć co to jest aplikacja? Aplikacja to prosty skrypt, rodzaj oprogramowania przeznaczony głównie dla urządzeń przenośnych, takich jak tablet, laptop, telefon komórkowy czy smartfon. Dzięki aplikacji użytkownik Sieci może w bardzo krótkim czasie, bez konieczności otwierania przeglądarki internetowej, sprawdzić np. rozkład jazdy pociągów, stan konta bankowego czy też swobodniej korzystać z portali społecznościowych.

W czym pomocne są dla nas aplikacje?

Skoro już dowiedzieliśmy się, co to jest aplikacja, czas dowiedzieć się kolejnej rzeczy, a mianowicie tego, w czym dokładnie pomocne są dla nas aplikacje. Nie jest bowiem żadną tajemnicą fakt, że praktycznie każdy z nas korzysta z aplikacji – wystarczy wspomnieć tutaj o czynnościach takich jak korzystanie z Facebooka, Twittera czy Instagrama. Oczywiście, z każdego portalu jesteśmy w stanie korzystać za pomocą otworzenia odpowiedniego adresu w przeglądarce internetowej, jednakże o wiele prościej jest zrobić to za pomocą aplikacji. Aplikacja to pewnego rodzaju skrót do wersji mobilnej strony. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o korzystanie z usług banków. Sprawdzenie stanu konta, czy płacenie rachunków także jesteśmy w stanie wykonać właśnie przy wykorzystaniu do tego celu odpowiedniej aplikacji. Obecnie, praktycznie każdy bank posiada swoją własną aplikację i skutecznie zachęca do jej pobrania.

Aplikacje ikonki

Czy aplikacje są darmowe?

Wiele aplikacji rzeczywiście jest dostępnych bez żadnych opłat. Są też i takie aplikacje, za korzystanie z których musimy uiścić z reguły niewielką opłatę. Za każdym razem, kiedy instalujemy konkretną aplikację, jesteśmy jednak informowani o tym, czy jest ona w pełni darmowa, czy też nie. Koszt zakupu aplikacji jest najczęściej doliczany do naszego rachunku telefonicznego lub – w przypadku telefonów na kartę – pobierany ze środków, które mamy zgromadzone na koncie. Zdecydowana większość aplikacji jest jednak darmowa – szczególnie te, które umożliwiają nam korzystanie z portali społecznościowych, sprawdzenia rozkładu jazdy autobusów, jak również tych, które dotyczą bankowości. Płatna aplikacja to najczęściej gra większego formatu i jakości lub dostęp do portali takich jak Legimi – czyli tych, z których możemy korzystać po uiszczeniu abonamentu.

Wiedząc już co to jest aplikacja, z pewnością zainteresuje was ich ogromny wybór – od mediów społecznościowych po aplikacje banku czy aplikacje służące np. do liczenia kroków czy robienia zakupów. Ilość aplikacji dostępnych na rynku zdaje się nie mieć końca, a ich rodzaje i przeznaczenie to obszar warty dokładnej eksploracji.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź