Co to jest anime?

0

Co to jest anime? Anime to japońskie kreskówki, które mają rzesze fanów na całym świecie. Ilość i różnorodność anime sprawia, że przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Pytanie dotyczące tego co to jest anime zadają sobie nie tylko osoby nieznające tego gatunku, ale również jego fani. Anime to rodzaj japońskiej kreskówki, często w formie serialu. Nierzadko mangi, czyli japońskie komiksy, są adaptowane właśnie w postaci anime. Serie te cieszą się zdecydowanie największą popularnością, zarówno w Japonii, jak i w innych krajach na całym świecie.

Anime to nie tylko seriale, lecz także rodzaj pełnometrażowych filmów fabularnych. Najpopularniejszymi i wręcz kultowymi seriami z gatunku anime są z całą pewnością Death Note oraz Sailor Moon. Największą popularność anime zyskało na przełomie lat 90-tych.

Chłopiec anime

Anime – nie tylko dla dzieci

Wiedząc już, co to jest anime, dość naturalnie pojawia się pytanie dotyczące tego, czy jest ono skierowane tylko i wyłącznie do najmłodszych widzów – otóż nic bardziej mylnego. Anime to animacje, które przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Powstały także serie, które są wręcz niewskazane do oglądania przez małe dzieci. Do takich z całą pewnością możemy zaliczyć wspomniany wcześniej tytuł, czyli Death Note. Dla małych dzieci, nieodpowiednim anime będzie także Full Metal Alchemist czy też Danganronpa. Te rodzaje anime są przeznaczone wyłącznie dla starszych widzów.

Z kolei serią anime, którą z całą pewnością możemy polecić najmłodszym, jest Yama No Susume, czyli opowieść o małych dziewczynkach zwiedzających góry. Przepięknie animowana seria, składająca się z trzech sezonów liczących po 12 odcinków, z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym widzom. Prawdą jest jednak to, że anime to bardzo specyficzny rodzaj animacji, charakteryzujący się postaciami z dużymi oczami, smukłymi nogami. Z reguły anime robione jest bez udziału komputerowych efektów specjalnych i jest rysowane ręcznie.

Jeśli zastanawiacie się co to jest anime, koniecznie musicie zdać sobie sprawę z tego, że wokół japońskich animacji powstała cała kultura – zwana kulturą anime. Tematyczne imprezy, ciekawe stroje czy stylizacje na postaci z mangi to tylko część tradycji i działań podejmowanych przez fanów japońskich kreskówek. Warto więc sięgnąć po jedną z serii anime, a także poczytać o samej kulturze, zrzeszającej fanów anime na całym świecie.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź