Co to jest aeropress? Jak zrobić kawę w aeropressie?

0

Co to jest areopress? Areopress to urządzenie, dzięki któremu zaparzysz świetną kawę bez większego wysiłku czy inwestycji finansowej. Dodatkowo, aeropress nie wymaga podłączenia do prądu dzięki czemu możemy zabrać go ze sobą np. w podróż.

Co to jest areopress?

Aeropress to manualny ekspress do kawy, pozwalający nam zaparzyć ją w alternatywny sposób. Urządzenie jest stosunkowo tanie, niewielkie i wyjątkowo poręczne w podróży. Dużą zaletą areopressu jest również łatwość obsługi, co gwarantuje pyszną kawę bez dużych nakładów energii czy specjalnych baristycznych umiejętności. Ponadto, areopress nie wymaga podłączenia do prądu.

Jak zrobić kawę w areopressie?

Skoro jasne jest już dla nas co to jest aeropress, czas odpowiedzieć sobie na pytanie jak zrobić kawę w aeropressie. Wymaga to posiadania przede wszystkim odpowiednich filtrów do kawy – małych i przeznaczonych do wykorzystania tylko i wyłącznie w aeropressie. Jesteśmy w stanie kupić takie filtry w każdym sklepie z akcesoriami do kawy, jak również w większych sklepach spożywczych.

Aeropress swoim wyglądem przypomina tubę z tłoczkiem. Należy włożyć do niego filtr a następnie – wsypać odpowiednią ilość ulubionej kawy. Całość zalewamy wodą o odpowiedniej temperaturze, ale absolutnie nie wrzątkiem! Następnie, za pomocą tłoka, naciskamy na kawę połączoną z wodą, by przez sitko umieszczone na końcu aeropressu wypłynął gotowy napój. Jednorazowo, przy wykorzystaniu aeropressu, jesteśmy w stanie zaparzyć dwie filiżanki kawy.

Areopress filiżanki

Co ciekawe…

Areopress to bardzo młody gadżet w kategorii alternatywnych zaparzaczy kawy. Skonstruowany w 2005 roku przez producenta zabawek, Alana Adlera (tak, to ten od Frisbee!), zdobył miliony fanów na całym świecie. Prosty w obsłudze, uniwersalny, a przede wszystkim niezwykle szybki i tani – to właśnie zalety, dzięki którym areopress stał się gigantycznym fenomenem. W Polsce organizuje się nawet mistrzostwa w parzeniu kawy za pomocą urządzenia.

Aeropress to świetny gadżet dla miłośników kawy oraz zapalonych baristów. Urządzenie pozwala nam szybko zaparzyć naszą ulubioną kawę, jednocześnie zachowując jej oryginalny smak i aromat. Wiedząc co to jest aeropress i jak zrobić kawę w aeropressie, staniemy się specjalistami od robienia kaw alternatywnych.

Nawiążemy współpracę z Autorami, zobacz szczegóły.
Podziel się.

Zostaw odpowiedź